image
image
image
image

Skate batohy od Burton

V roku 1977 založil Jake Burton rovnomennú firmu na snowboardy – teda Burton. Ten se už od mala venoval lyžovaniu a jazde na doske. Neni teda divu, že jeho kroky viedli k založeniu dnes už svetoznámej firmy.

Táto je doposiaľ najväčší výrobca a predajca snowboardov a rôzneho příslušenstva a vecí s ním spojených. Od roku 1977 prešla obrovským rozmachom a začala využívať svoju silnú pozíciu nie len v USA, ale tiež inde vo svete. Len v USA má cez 1500 obchodov.

Pokiaľ sa pozrieme priamo na batohy, firma Burton sa nevenuje iba batohom určeným pre snowboardistov. Ale vezmime to od začiatku. Batohy pre snowboardistov sú v poslednej dobe viac a viac obľúbené a nie sú využíváné iba pri tomto zimnom športe. V poslednej dobe došlo u nich k neskutočnému rozmachu a stretávame se s nimi aj u študentov na školách a často plnia aj iné využitie, než to, pre ktoré sú vyvinuté. Dôvod je jasný. Batohy sú proste dizajnom dokonalé a veľmi praktické. Spravidla sú veľké, priestorné, kvalitne šité a majú veľmi dobré polstrovanie chrbta, majú veľké oddiely, kam sa dajú pohodlne vložiť veci na učenie, ďalej desiata, pitie a dalšie věci. Často sú súčasťou napríklad časť pre notebook, kapsička pre MP3 prehrávač s výstupom pre sluchátka, kapsička na mobil a ďalšie vychytávky. Avšak na prvý pohľad určite zaujmú svojim dizajnom. Batohy sú farebné, majú veľmi nápadité a originálne vzory a zvýraznenú značku Burton.

<a href="http://www.linkedtube.com/ziT1coCOxokf4d765e99caa73b72260e191e094d58d.htm">LinkedTube</a>

Burton se však tiež venuje batohom na menšie, nenáročné výlety alebo pre iné využitie. Batohy typu skate, ktoré sú často menšie ako batohy snowboardové však nijako nevynikajú a nestrácajú na originalite oproti svojim kolegom. Opäť sýte a moderné farby, veľmi pestré vzory a hlavne praktická výbava a funkčnosť, ktorú mladí ľudia proste ocenia.

Ako ďalšie batohy firmy Burton si určite zaslúžia pozornosť batohy pre street módu. Street móda sa stala súčasťou väčšiny mladých a Burton na to zareagoval svojou sadou batohov. Opäť tu víťazí originálny dizajn, prívetivá cena, kvalita a praktickosť. Ceny sa nepohybujú príliš vysoko (približne okolo 50 eur) a za túto kvalitu sú určite adekvátne.

Batohy Burton môžete na slovensku zakúpiť v jednom z elektronických obchodov ako je Snowboard Zezula, Skateshop.sk, Snowboard-Online.sk.

Design downloaded from free website templates.